Na stronie ITA Polska znajdziesz szeroki wybór urządzeń do pomiaru konturu. Firma oferuje wyłącznie sprawdzone sprzęty pochodzące od najlepszych producentów, które mogą być używane na produkcji i w laboratoriach. W ITA Polska znajdziesz konturografy stacjonarne marki Jenoptik (Hommel-Etamic). Część sprzętów ma funkcję jednoczesnego mierzenia konturu i chropowatości. Urządzenia gwarantują dużą elastyczność podczas badań, gdyż są wyposażone w różnorodne ramiona pomiarowe. Wszystkie konturografy dostępne w ITA Polska zapewniają wysoką powtarzalność i pewność pomiaru, dzięki aktywnemu systemowi poziomowania i tłumienia drgań.
Ponadto przyrządy do mierzenia konturu firmy Jenoptik (Hommel-Etamic) umożliwiają wykonywanie topografii powierzchni na długich odcinkach. Wśród konturografów dostępnych w ITA Polska znajdziesz urządzenia z serii Waveline. W asortymencie firmy dostępne są modele: W800RC/W900RC, W800C/W900C, W800/W900 Nanoscan, W800R/W900R oraz W800/W900 Surfscan. Wszystkie z nich mogą być wykorzystywane do szerokiego zakresu badań. Stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych profilometrów wyposażonych w oddzielny system do wykonywania pomiaru chropowatości i konturów.
Wszystkie konturografy, dostępne w ITA Polska są dedykowane klientom poszukującym systemów o najwyższej dokładności. W ofercie firmy znajdują się zarówno urządzenia pomiarowe stykowe, jak i bezkontaktowe (optyczne). Wszystkie z nich są wykonane z wysokiej jakości materiałów, cechujących się wysoką trwałością. Zakup konturografu z ITA Polska to inwestycja na lata.
Konturografy to urządzenia przeznaczone do pomiaru konturów. Umożliwiają one obliczanie znormalizowanych parametrów profilu falistości i chropowatości oraz ocenę geometrycznych cech m.in. kątów, promieni oraz odległości. Konturografy pozwalają na wykonywanie pomiarów metodą stykową. Są one wyposażone w specjalne oprogramowanie sterujące i raportujące. Do przyrządów mierzących kontury można dodatkowo dokupić stoliki CNC, umożliwiające sterowanie przemieszczaniem mierzonego elementu w kierunku osi Y. Dzięki temu procesowi można uzyskać topografię powierzchni.
Pomiary konturografem rozpoczyna się od wyzerowania układu pomiarowego. Działanie to polega na przejechaniu wszystkimi osiami przez punkty referencyjne. Następnie należy założyć i skalibrować trzpienie pomiarowe oraz umieścić części na stole pomiarowym. Kolejny krok to ustalenie bazowego układu współrzędnych i opracowanie planu pomiarowego. Właściwe pomiary można wykonać dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które pozwala na ocenę konturu i chropowatości.
Ceny przyrządów do pomiaru konturów są zróżnicowane. Zależą od funkcji oraz parametrów urządzenia. Jeśli chcesz poznać dokładną cenę zakupu konturografu, skontaktuj się z firmą specjalizującą się w produkcji tych urządzeń – ITA Polska. Eksperci z przyjemnością przedstawią Ci cechy poszczególnych sprzętów i poinformują Cię o cenach. Z przedsiębiorstwem ITA Polska możesz skontaktować się telefonicznie, mailowo, przy pomocy formularza lub osobiście w siedzibie firmy.